ראשי / בריאות / משרד הבריאות: להתחסן כנגד חצבת לקראת פתיחת שנת הלימודים
משרד הבריאות: להתחסן כנגד חצבת לקראת פתיחת שנת הלימודים
משרד הבריאות

משרד הבריאות: להתחסן כנגד חצבת לקראת פתיחת שנת הלימודים

לאור העלייה במספר חולי החצבת שדווחו השנה חשוב להפקיד על חיסוני השגרה. החיסון ניתן בשני מועדים: לתינוקות בגיל 12 חודשים ובבית הספר היסודי בכתה א’. יעילות החיסון במניעת חצבת גבוהה מאד, כ-97% לאחר קבלת 2 מנות חיסון

מספר חולי החצבת בשנת 2018 (נכון לתאריך 26.8.2018) עומד על 262 חולים. מדובר בגידול במספר החולים. במשרד הבריאות מסבירים כי למעלה מ- 90% מהמקרים אירעו בגלל אי התחסנות, ומגע עם אוכלוסייה שלא התחסנה. במשרד הבריאות מדגישים כי הדרך הטובה והבטוחה ביותר למנוע תחלואה היא על ידי קבלת חיסון נגד המחלה. יעילות החיסון במניעת חצבת גבוהה מאד כ-97% לאחר קבלת 2 מנות חיסון.

בשנים האחרונות מספר החולים עמד על מספרים נמוכים בצורה משמעותית. בשנת 2016 עם 9 חולים, בשנת 2017 עם 33 חולים ונכון להיום שנת 2018 מדובר על 262 חולים.

הסיבה לעליה: עליה בפעילות של חצבת בעולם עקב ירידה בהתחסנות באירופה ובארצות הברית, הגעה של חולים לישראל והדבקה מקומית של בלתי מחוסנים.

אנחנו חוזרים ומדגישים את הצורך להקפיד על חיסוני השגרה במיוחד לפני פתיחת שנת הלימודים.

שאלות ותשובות על מחלת החצבת

מהי מחלת החצבת? מחלת החצבת היא מחלה זיהומית מדבקת מאוד. לאדם שאינו מחוסן הנחשף לחולה חצבת, יש סיכון גבוה מ-90% להידבק במחלה!

דרכי הידבקות בחצבת – חצבת מועברת מאדם לאדם על ידי פיזור הנגיף לסביבה בעת שיעול, עיטוש או מגע עם הפרשות מהאף וליחה.

סימני מחלת החצבת – סימני המחלה יופיעו בדרך כלל בין 10 ל-14 ימים לאחר החשיפה לנגיף. המחלה מתבטאת תחילה בחום גבוה, נזלת, שיעול, עיניים אדומות ורתיעה מאור.

סיבוכים אפשריים של מחלת החצבת – הסיכון לסיבוכים גבוה יותר בילדים מתחת לגיל חמש, אצל מבוגרים מעל גיל 20 ובחולים עם דיכוי מערכת החיסון. אחד מכל 1,000 ילדים חולים עלול למות ממחלת החצבת.

מניעת תחלואה בחצבת – הדרך הטובה והבטוחה ביותר למנוע תחלואה היא על ידי קבלת חיסון נגד המחלה. יעילות החיסון במניעת חצבת הינה גבוהה מאד.

החיסון מקנה הגנה החל משבועיים ממועד קבלת החיסון וממשיך להגן עשרות שנים לאחר קבלתו.

אודות אינסיידר

אינסיידר הוא מגזין חדשות ישראלי המספק מידע וחדשות בנושאים החשובים לכולנו בחיי היום יום.

בדוק עוד

כמעט חצי מהאוכלוסיה נמצאים במצב עודף משקל / תזונה - ועוד מידע חשוב

כמעט חצי מהאוכלוסיה נמצאים במצב עודף משקל / תזונה – ועוד מידע חשוב

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה קטע מתוך הסקר החברתי של שנת 2017, קטע שפורסם היום מדבר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן