ראשי / לימודים / תלמידים בחינוך המיוחד החרדי לא קיבלו זכאות להסעה ללימודים בשל ההבדלים בין לוח השנה העברי ללועזי
תלמידים בחינוך המיוחד החרדי לא קיבלו זכאות להסעה ללימודים בשל ההבדלים בין לוח השנה העברי ללועזי
לוח שנה

תלמידים בחינוך המיוחד החרדי לא קיבלו זכאות להסעה ללימודים בשל ההבדלים בין לוח השנה העברי ללועזי

בעקבות התערבות נציבות תלונות הציבור הוסדרה הסעת תלמידי החינוך המיוחד החרדי של למעלה מ-30 תלמידים המתגוררים בתל אביב

הסיפור החל כאשר תלמיד חינוך מיוחד בחינוך החרדי, אשר מתגורר בתל אביב, קיבל בשנה שעברה זכאות למימון הסעה מטעם העירייה. הזכאות שלו נמשכה עד לסוף שנת הלימודים הכללית והייתה אמורה להתחדש בראשון לספטמבר – תחילת שנת הלימודים הכללית. כיוון שמדובר בתלמיד חרדי הלומד במסגרת חרדית, הסתיימה שנת הלימודים בתשעה באב, שהשנה יצא עוד בחודש יולי והיא החלה שוב בא’ אלול, שכידוע יצא הרבה לפני ה-1 בספטמבר, התאריך בו זכאי הילד שוב להסעה ללימודים.

משרד החינוך אישר לבית הספר בחינוך החרדי להתחיל את שנת הלימודים מוקדם יותר, אולם הוא לא חייב את עיריית תל אביב לדאוג להסעתו של התלמיד ואף לא הקנה לה תקציב להסעות אלו. במצב זה, ללא הסעה, נאלץ התלמיד להישאר בביתו ולא יכל להתחיל את שנת הלימודים כמו כל שאר התלמידים בחינוך החרדי.

הוריו של הילד החליטו לא לעבור על כך בשתיקה ופנו אל נציבות תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה על מנת שיבדקו את הדברים. אנשי הנציבות החליטו להיכנס לעומק העניין ופנו אל עיריית תל אביב, שמצדה החליטה לממן את ההסעה גם ללא תקציב ממשרד החינוך. פניית הנציבות העלתה כי ישנם ילדים נוספים שאינם זוכים להסעה, וכך בזכות הפניה, זכו עוד למעלה מ-30 תלמידים להתחיל את שנת הלימודים.

ילדי תל אביב החרדים שלומדים מחוץ לעיר במוסדות לחינוך מיוחד אינם היחידים שסובלים מבעיית ההסעות. גם ילדים בערים אחרות לא זכו לקבל מימון להסעה והנטל נפל על ההורים. נציבות תלונות הציבור החליטה לרדת לשורש הבעיה ולבדוק מול משרד החינוך כדי שגם ילדים מערים אחרות יוכלו להנות מפתרון.

מצב בו שנת הלימודים החרדית מתחילה הרבה לפני שנת הלימודים הכללית קורה אחת לשלוש שנים בשל ההפרשים בין לוח השנה העברי לזה הלועזי. פתרון קבע לבעיה ימנע את הצורך לחזור ולדאוג שוב להסעת התלמידים בעוד 3 שנים.

אודות אינסיידר

אינסיידר הוא מגזין חדשות ישראלי המספק מידע וחדשות בנושאים החשובים לכולנו בחיי היום יום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן