ראשי / טכנולוגיה / דוח חדש מגלה: צרכנים חוששים מרמת האבטחה של מכשירי IoT
דוח חדש מגלה: צרכנים חוששים מרמת האבטחה של מכשירי IoT
IOT

דוח חדש מגלה: צרכנים חוששים מרמת האבטחה של מכשירי IoT

אלוט תקשורת פרסמה את ממצאי דוח מגמות אבטחת תקשורת, אשר בוחן את רמת האמון של צרכנים המתגוררים בבתים מחוברים במכשירים חכמים (IOT). הדוח מציג כי רמת האמון באמצעי האבטחה של המכשירים החכמים הינה נמוכה והם מוכנים לשלם תוספת לצורך קבלת אבטחה אשר תבטיח הגנה של הבית המחובר. הדוח מדגיש כי זו הזדמנות גדולה עבור ספקי האינטרנט(ISP) לספק שירותי אבטחת  סייבר מדויקים למנויים באמצעות הרשת/ ראוטר.

בהסתמך על מידע אנונימי שנאסף מ-1,261 צרכנים מ-10 מדינות, דוח מגמות אבטחת תקשורת בוחן אילו מכשירים חכמים נמצאים בשימוש ובאיזו תדירות; מהי רמת המודעות של הצרכנים לסיכוני אבטחה של מכשירים חכמים; ומהי רמת האמון של הצרכנים באמצעי האבטחה של המכשירים המחוברים שברשותם. הדוח חושף האם קיימת נכונות של הצרכנים לשלם עבור שירותי אבטחה של מכשירים חכמים וכמה הם מוכנים לשלם עבור כך.

ממצאי דוח מגמות אבטחת תקשורת הינם:

  • בממוצע קיימים כ-8.4 מכשירים חכמים בכל בית, הכוללים ברובם טלפונים חכמים וטאבלטים, המגדילים את שטח הפגיעה עבור האקרים
  • מחצית מהמשיבים מודעים לסיכונים בשימוש במכשירים חכמים ורק 20% מהמשיבים אינם מרוצים מרמת האבטחה המובנית במכשירים חכמים.
  • החשש העיקרי של צרכנים מאבטחת מכשירים חכמים(IOT) הינו אובדן פרטיות(28%), הסתמכות יתר על טכנולוגיה(26%) ותקיפות סייבר(22%).
  • 74% מהצרכנים מגלים מודעות ומציגים חשש משימוש במכשירים חכמים.
  • 72% מבתי אב מוכנים לשלם תשלום חודשי ממוצע של כ-5.26$ עבור שירותי אבטחה.

“המחקר של אלוט מציג שיפור ניכר ברמת המודעות של הצרכנים לסיכוני אבטחה של IOT”. אמר פטריק דונגן (Patrick Donegan), אנליסט בכיר בחברת אנליזה של אבטחת סייבר, HardenStance. “השאלה הנשאלת היא מי יכול לבנות מודלים עסקים מעשיים שיתאימו להזדמנות?”

“בשארית 2018 צפויה צמיחה מתמשכת של שוק המכשירים החכמים(IOT ), כאשר האנליסטים של Gartner מעריכים ששווי השוק יגיע למיליארד דולר. דוח מגמות אבטחת התקשורת חושף שספקי האינטרנט צפויים להרוויח מהגידול, על ידי מינוף הקשר מול המנויים, באמצעות אספקת שירותי אבטחה ממותגים על גבי הרשתות שלהם”.

“הדוח מספק מבט מקרוב לחששות האמיתיים של צרכנים המשתמשים במכשירים חכמים(IOT) וחושף עובדות מדהימות. לדוגמא, כאשר נשאל מי מהצרכנים ירכוש שירותי אבטחה, כ-73% מהנשאלים הציגו עדיפות. מבין אלה, רק 22% העדיפו את ספק שירותי האינטרנט שלהם, השני מבין המבחר בהשוואה לשלושה מותגי אבטחה מובילים ומותג רביעי “אחר”‘, אמר רונן פריאל,  סמנכ”ל מוצר ואסטרטגיה באלוט.” לספקי האינטרנט ישנה הזדמנות ייחודית לחנך באופן ישיר את המנויים באשר ליתרונות שירותי אבטחת הרשת וההגבלות של מכשירי קצה בהם לא ניתן להעלות את תוכנת אנטי וירוס, בכך יעניקו דחיפה נוספת למוצרי ושירותיIOT וביסוס מקומם של ספקי השירותים כספקי האבטחה הנבחרים על ידי הצרכנים”.

אודות אינסיידר

אינסיידר הוא מגזין חדשות ישראלי המספק מידע וחדשות בנושאים החשובים לכולנו בחיי היום יום.

בדוק עוד

רובוט עטלף: חוקרים פיתחו רובוט מבוסס גלי קול

רובוט עטלף: חוקרים פיתחו רובוט מבוסס גלי קול

הבטמוביל מבוסס הקול: למשפחת הרובוטים מצטרף בימים אלו רובוט חדשני ואוטונומי שעובד לראשונה בעולם על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן