ראשי / קריירה / סופי: עובדי קבלן יזכו לפיצויים במעבר לעבודה תחת קבלן אחר
עובדי ניקיון ושמירה יקבלו פיצויים בעת מעבר לעבודה תחת קבלן אחר
עובדת ניקיון

סופי: עובדי קבלן יזכו לפיצויים במעבר לעבודה תחת קבלן אחר

מליאת הכנסת אישרה אתמול בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק פיצויי פיטורים (תיקון מס’ 33), התשע”ט-2018 של חברי הכנסת יוליה מלינובסקי, רוברט אילטוב וחמד עמאר. כזכור, ההצעה אושרה לפני שבוע בועדת העבודה והרווחה.

מוצע לקבוע, לגבי קבלני כוח אדם בכל התחומים וכן לגבי קבלני שירות בענפי הניקיון והשמירה והאבטחה, כי כאשר הקבלן התחלף, ועובדו המשיך לעבוד באותו מקום עבודה כעובד של הקבלן החדש, יהיה אותו עובד זכאי לפיצויי פיטורים מהקבלן הקודם גם אם הקבלן הקודם הציע לו להמשיך ולעבוד אצלו במקום עבודה אחר. עוד מוצע לקבוע כי הזכאות לפיצויי פיטורים אינה גורעת מזכויות אחרות של העובד התלויות בוותק או לפי כל דין, וכן כי עובד שלא היה זכאי לפיצויי פיטורים בגלל משך תקופת העסקתו לא יאבד את זכותו לפיצויי פיטורים המחושבים לפי הוותק במקום העבודה.

בדברי ההסבר נכתב: “שיטת העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם היא שיטת העסקה נוראית ופוגענית שיש לשים לה סוף. עם זאת, אין להתעלם מהמציאות ומקיומה של התופעה. התעלמות משיטת העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם או קבלני שירות היא טמינת הראש בחול ואינה פותרת את התופעה, להיפך, היא גורמת לעוולות כבדות יותר. לשם כך, הצעת חוק זו נועדה להסדיר מעט מהתחומים שבהם מועסקים ונפגעים עובדי קבלני כוח האדם פעם אחר פעם. הצעת חוק זו נועדה להבהיר בצורה ברורה כי עובדי קבלן אינם חפץ שניתן להעבירו ממקום למקום עם סיום ההתקשרות בין חברת הקבלן ובין מזמין השירות.”

ח”כ מלינובסקי: “עובדי הקבלן אינם שק תפוחי אדמה שניתן להעבירם ממקום למקום. מדובר בפריצת דרך אמיתית, צעד ראשון ומשמעותי ביותר בדרך למיגור תופעת עובדי הקבלן. אני שמחה ונרגשת לבשר ל-130 אלף עובדים המוגדרים כעובדי קבלן בענפי השמירה והניקיון שמעתה זכויותיהם מאוגדות בחקיקה. אמשיך להילחם עבור 270 אלף עובדי הקבלן הנוספים.”

14 תמכו ללא מתנגדים.

אודות אינסיידר

אינסיידר הוא מגזין חדשות ישראלי המספק מידע וחדשות בנושאים החשובים לכולנו בחיי היום יום.

בדוק עוד

מחקר: מה משפיע על אופן הגעה לעבודה (יוממות)? עד כמה רחוק אנחנו נוסעים?

תופעת היוממות – עובדים הנוסעים מדי יום מיישוב מגוריהם ליישוב אחר לצורכי עבודה Commuting – …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן