ראשי / עסקים / הבורסה מבקשת להפחית משמעותית את דמי הבדיקה לרישום חברות חדשות
הבורסה מבקשת להפחית משמעותית את דמי הבדיקה לרישום חברות חדשות
הבורסה

הבורסה מבקשת להפחית משמעותית את דמי הבדיקה לרישום חברות חדשות

הבורסה לניירות ערך פרסמה (יום 21.11.18) הצעה לביצוע שורה של שינויים בעלויות דמי הבדיקה ברישום חברות למסחר. איגוד החברות הציבוריות העלה בפני הבורסה בקשות להפחתת העלויות לרישום חברות חדשות, במטרה לעודד רישומן בבורסה וכן ביקש להפחית את העלויות לחברות הנסחרות בה. השינויים המוצעים בהצעה זו הינם תולדה של דיאלוג שוטף בין הבורסה ואיגוד החברות הציבוריות במטרה לשפר את השירותים הניתנים לחברות הנסחרות בה.

במהלך השנים האחרונות, חלו שינויים משמעותיים בתהליכי הבדיקה והרישום שמבצעת הבורסה. התעריפים הקיימים כיום לתהליכי הבדיקה של הבורסה אינם תואמים בהכרח לעלויות הכרוכות בתהליך, ובמיוחד לאור הערכים שרואה הבורסה בעידוד חברות לביצוע מהלכים אלו. לאור זאת, הבורסה פרסמה להערות הציבור ביצוע שורה של הפחתות ושינויים בתעריפים אלו:

הפחתת דמי הבדיקה לחברת מניות חדשה המבקשת להירשם למסחר ל-10,000 ש”ח בלבד, במקום 23,217 ש”ח. הפחתת המחיר הינה חלק מהמאמץ המתמשך של הבורסה להפחית ככל האפשר את העלויות הכרוכות בתהליך הרישום למסחר של חברות מניות חדשות, בדגש על חברות קטנות.

במסגרת תיקון חקיקה שיזמה רשות ניירות ערך ב-2014, עוגנו הקלות שונות בתחום התשקיפים שתכליתן ייעול והפשטת ההליך למתן היתר לתשקיף מדף. לאור תיקון החוק הוסרה, בין היתר, הדרישה להכללת פרטים אודות ניירות הערך המוצעים ומאפייניהם בתשקיף המדף וכן הוסרה הדרישה לפרט את דרך הצעת ניירות הערך. פרטים אלו נכללים לראשונה במסגרת דו”ח הצעת מדף שהחברה מפרסמת לקראת הנפקה ספציפית של ניירות ערך. תיקון חקיקה זה הביא לקיטון משמעותי בהיקף הבדיקה של הבורסה לצורך מתן אישור לפרסום תשקיף מדף ובמקביל לגידול משמעותי בהיקף הבדיקה בעת הגשת דו”ח הצעת מדף. לאור זאת מבקשת הבורסה לבטל את דמי הבדיקה בגין אישור לפרסום תשקיף מדף, שעד היום, עמד על סכום של 11,500 ש”ח. יחד עם זאת, בגין הצעת מדף תשלם חברה 10,000 ש”ח לעומת התעריף ששולם עד היום, בסך של 6,599 ש”ח. העלות המעודכנת משקפת את היקפי תהליכי הבדיקה הכרוכים בתהליך זה בעת הזאת, ואת הערכים הטמונים לחברות בהצעת ניירות ערך לציבור.

עוד מציעה הבורסה להפחית את דמי הבדיקה בגין הקצאה פרטית המיועדת לעובדים בלבד לסך של 2,000 ש”ח בלבד, לעומת 6,599 ש”ח המשולמים בהקצאה פרטית רגילה. השימוש בהקצאת מניות ואופציות ככלי לתגמול עובדים הינו מקובל ומהווה אחד מהערכים המשמעותיים המתקבלים מרישום חברה למסחר.

הציבור מוזמן לתת את הערותיו להצעה במערכת המאיה של הבורסה עד ליום 12.12.18 לאחר מכן ובהתחשב בהערות שיתקבלו תובא ההצעה לאישור דירקטוריון הבורסה.

אודות אינסיידר

אינסיידר הוא מגזין חדשות ישראלי המספק מידע וחדשות בנושאים החשובים לכולנו בחיי היום יום.

בדוק עוד

חברת Workiz גייסה 2 מיליון דולר בהובלת קרן Aleph

חברת Workiz גייסה 2 מיליון דולר בהובלת קרן Aleph

חברת הטכנולוגיה הישראלית Workiz מודיעה על השלמת סבב גיוס Seed, בהיקף של 2 מיליון דולר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן