ראשי / משפט / הפרקליטות לבג”ץ: לא ניעתר לבקשת חלק מנאשמי פרשת 512 להתקשר עמם בהסדר טיעון בהתאם להצעה שפג תוקפה
בית משפט
בית משפט

הפרקליטות לבג”ץ: לא ניעתר לבקשת חלק מנאשמי פרשת 512 להתקשר עמם בהסדר טיעון בהתאם להצעה שפג תוקפה

הפרקליטות הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט העליון הודעה לפיה היא לא תיעתר לבקשת חלק מנאשמי תיק 512 להתקשר עמם בהסדר טיעון בהתאם להצעה שפג תוקפה.

חלק מנאשמי פרשת 512 עתרו לבג”ץ בבקשה לחייב את הפרקליטות לכרות עימם הסדרי טיעון במסגרת ההליך הפלילי המתנהל כנגדם בבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו, וזאת על בסיס הצעות אשר תוקפן פקע בסוף חודש יוני 2018.

לפי ההודעה, לאחר שקילת הדברים, תוך עמידה על מכלול השיקולים הנוגעים לעניין, ביניהם המשאבים שהושקעו בתיק ואלו שעתידים להיות מושקעים בו, עמדת פרקליט המדינה היא כי אין מקום להיענות לבקשת העותרים להסדר טיעון. זאת, לאור חלוף הזמן ממועד פקיעת תוקף ההצעות ועד להגשת העתירה, ובשים לב לחשיבותה הציבורית של פרשת 512.

בהודעה נכתב כי ממועד פקיעת תוקף ההצעות, יוני 2018, התקדם משמעותית התיק העיקרי באופן שהוביל לשינוי של ממש במאזן הראייתי. כמו כן חל שינוי בהיקף המשאבים הנדרשים לסיום התיק, ומטעמים אלה אף נקצב מלכתחילה מועד תוקפן של ההצעות. נוכח זאת, עמדת הפרקליטות היא שאין מקום לחזור להצעות שעמדו על הפרק בחודש יוני 2018, טרם פרשת התביעה ועדותו של נאשם 1 – יצחק אברג’יל – בתיק.

בהודעה נכתב כי: “עמדת המשיבים היא כי התיק העיקרי הוא תיק בעל חשיבות ציבורית גדולה. במסגרת התיק הנדון הושקעו עד כה במהלך השנים משאבים רבים של רשויות החקירה, התביעה והרשות להגנת עדים. כתב האישום מייחס לעותרים ולנאשמים נוספים עבירות חמורות ביותר במסגרת פעילות בארגוני פשיעה.

נוכח האמור, עמדת המשיבים היא כי האינטרס הציבורי מחייב אמירה ברורה וחד משמעית, אשר באה לידי ביטוי בצורך לסיים המשפט ולהגיע להכרעה ברורה באישומים, ובהנחה שתהיה הרשעה, בדרישה לענישה הולמת, בפרט כלפי הנאשמים להם מיוחסת עמידה בראשות ארגוני הפשיעה (בהם העותר 1).

גם מטעמים אלו, ובשים לב להתקדמות התיק העיקרי והשינוי במאזן הראיות, עמדת המשיבים היא כי אין מקום לסיים את התיק בהצעות להסדרי טיעון אשר עמדו על הפרק לפני כשמונה חודשים.”

הבקשה הוגשה באמצעות עוה”ד ענת גולדשטיין ממחלקת הבג”צים בפרקליטות המדינה.

אודות אינסיידר

אינסיידר הוא מגזין חדשות ישראלי המספק מידע וחדשות בנושאים החשובים לכולנו בחיי היום יום.

בדוק עוד

חשבוניות פיקטיביות

בעל חברת בנייה חשוד בקיזוז חשבוניות מס מזויפות בהיקף של כ-5 מיליון, אותן רכש מתושב הרשות הפלסטינית

בית משפט השלום בירושלים נעתר לבקשת מחלקת חקירות מכס ומע”מ ירושלים, ושחרר בתנאים מגבילים את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן